EPCOS (TDK) B81130C1473M
B81130C1473M picture photo
Mfg. Part Number
B81130C1473M
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 20% 760VDC RAD
Datasheet Download
B81130C1473M.pdf
Availability of B81130C1473M
QUANTITY
B81130C1473M Order Process
Ship out your order
Specifications of B81130C1473M
Internal Part NumberEIS-B81130C1473M
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B81130C1473M
Related LinksB81130, B81130C1473M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B81130C1473M Details Description
Related parts for B81130C1473M
IC FREQ SYNTH 2.0GHZ 16LAMINATE datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN 3-COND JACK PHONE 1/4" LONG datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 876 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 164K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf