EPCOS (TDK) B82141A1473J
B82141A1473J picture photo
Mfg. Part Number
B82141A1473J
Brief Description
FIXED IND 47UH 200MA 2.4 OHM TH
Datasheet Download
B82141A1473J.pdf
Availability of B82141A1473J
QUANTITY
B82141A1473J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82141A1473J
Internal Part NumberEIS-B82141A1473J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSBC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant7.7MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82141A1473J
Related LinksB82141, B82141A1473J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82141A1473J Details Description
Related parts for B82141A1473J
RES MO 1W 18.7 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 128X64 WH TRANSFL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HAN 6EMV-ASG2-M25 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MX150 HDR ASSY VERT DUAL 12 CK datasheet.pdf
CAP FILM 470 NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf