EPCOS (TDK) B82422H1103K100
B82422H1103K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422H1103K100
Brief Description
FIXED IND 10UH 300MA 460 MOHM
Datasheet Download
B82422H1103K100.pdf
Availability of B82422H1103K100
QUANTITY
B82422H1103K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422H1103K100
Internal Part NumberEIS-B82422H1103K100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422H1103K100
Related LinksB82422H, B82422H1103K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422H1103K100 Details Description
Related parts for B82422H1103K100
CAP PUSHBUTTON ROUND BROWN datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 135MA 11.4 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 5W DO15 datasheet.pdf
INDICATOR 24V 16MM FLUSH RED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf