Amphenol Aerospace Operations BACC63DB15-19SN
BACC63DB15-19SN picture photo
Mfg. Part Number
BACC63DB15-19SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
BACC 19C 19#20 SKT PLUG SS
Datasheet Download
BACC63DB15-19SN.pdf
Availability of BACC63DB15-19SN
QUANTITY
BACC63DB15-19SN Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63DB15-19SN
Internal Part NumberEIS-BACC63DB15-19SN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63DB15-19SN
Related LinksBACC63D, BACC63DB15-19SN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63DB15-19SN Details Description
Related parts for BACC63DB15-19SN
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 15W 1% TO220 datasheet.pdf
HEADER 36POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
SNSW 10A .110 NONE datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 14.73MM datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
ZACK MARKER STRIP LABEL HORIZON datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf