Rohm Semiconductor BD49K25G-TL
BD49K25G-TL picture photo
Mfg. Part Number
BD49K25G-TL
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC DETECTOR VOLT 2.5V CMOS SSOP3
Datasheet Download
BD49K25G-TL.pdf
Availability of BD49K25G-TL
QUANTITY
BD49K25G-TL Order Process
Ship out your order
Specifications of BD49K25G-TL
Internal Part NumberEIS-BD49K25G-TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSemiconductor Voltage Detector ICs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
SeriesBD49xxx
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.5V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package3-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BD49K25G-TL
Related LinksBD49K, BD49K25G-TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BD49K25G-TL Details Description
Related parts for BD49K25G-TL
CAP THIN FILM 4.7PF 50V 0603 datasheet.pdf
RES 47 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
BOARD MPU 8315 POWERQUICC II datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 16LFCSP datasheet.pdf
SWITCH DIP 6POS EXT ACT SMD 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.5A 6TDFN datasheet.pdf