Vishay/BCcomponents BFC236853334
BFC236853334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC236853334
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC236853334.pdf
Availability of BFC236853334
QUANTITY
BFC236853334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC236853334
Internal Part NumberEIS-BFC236853334
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.024" L x 0.252" W (26.00mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC236853334
Related LinksBFC236, BFC236853334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC236853334 Details Description
Related parts for BFC236853334
RES ARRAY 2 RES 100K OHM 0302 datasheet.pdf
RES 33 OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 3.09V SOT23-3 datasheet.pdf