Vishay/BCcomponents BFC237138684
BFC237138684 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237138684
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC237138684.pdf
Availability of BFC237138684
QUANTITY
BFC237138684 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237138684
Internal Part NumberEIS-BFC237138684
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237138684
Related LinksBFC237, BFC237138684 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237138684 Details Description
Related parts for BFC237138684
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC SECURITY CTRLR 8/16BIT MFC5.8 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 200 OHM 5% 30W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
SCHOTTKY - D-PAK-E3 datasheet.pdf
97-3106A28-15SZ datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1206 X5R 2.2レF 16V datasheet.pdf