Vishay/BCcomponents BFC2373FL125MF
BFC2373FL125MF picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373FL125MF
Brief Description
CAP FILM 1.2UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373FL125MF.pdf
Availability of BFC2373FL125MF
QUANTITY
BFC2373FL125MF Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373FL125MF
Internal Part NumberEIS-BFC2373FL125MF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package650
Packaging*
Capacitance1.2µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373FL125MF
Related LinksBFC2373, BFC2373FL125MF Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373FL125MF Details Description
Related parts for BFC2373FL125MF
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8MAP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 45POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC CLK FREQ GEN PCIE 400MHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A 16MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 100MVWM SOD882 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC MCU 192KB FLASH 64MHZ 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf