Vishay/BCcomponents BFC2373GF331MI
BFC2373GF331MI picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373GF331MI
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373GF331MI.pdf
Availability of BFC2373GF331MI
QUANTITY
BFC2373GF331MI Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373GF331MI
Internal Part NumberEIS-BFC2373GF331MI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package200
Packaging*
Capacitance330pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373GF331MI
Related LinksBFC2373, BFC2373GF331MI Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373GF331MI Details Description
Related parts for BFC2373GF331MI
RES SMD 1.3K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
IC SIGNAL LINE PROTECTOR 8-CDIP datasheet.pdf
CONN HEADER 88POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 3.09 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf