Vishay/BCcomponents BFC237590488
BFC237590488 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237590488
Brief Description
CAP FILM 160PF 5% 2000VDC RAD
Datasheet Download
BFC237590488.pdf
Availability of BFC237590488
QUANTITY
BFC237590488 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237590488
Internal Part NumberEIS-BFC237590488
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
Series-
Packaging*
Capacitance*
Tolerance*
Voltage Rating - AC*
Voltage Rating - DC*
Dielectric Material*
ESR (Equivalent Series Resistance)*
Operating Temperature*
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
Applications*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237590488
Related LinksBFC237, BFC237590488 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237590488 Details Description
Related parts for BFC237590488
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.04V 200MW SOD923 datasheet.pdf
OSC PROG HCSL 3.3V 150PPM OE SMD datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
IC TDM/TSI SWITCH 256X256 44PLCC datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 8CH 100BGA datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf