Vishay/BCcomponents BFC238601274
BFC238601274 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238601274
Brief Description
CAP FILM 270 NF 5% 850VDC RAD
Datasheet Download
BFC238601274.pdf
Availability of BFC238601274
QUANTITY
BFC238601274 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238601274
Internal Part NumberEIS-BFC238601274
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package56
Packaging*
Capacitance0.27µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC850V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238601274
Related LinksBFC238, BFC238601274 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238601274 Details Description
Related parts for BFC238601274
RES SMD 75K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 1.32 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.6A SYNC SOT23 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ASSY-RATCHET HSG datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
2200UF 16V 13X36 105C RAD datasheet.pdf