Vishay/BCcomponents BFC246730153
BFC246730153 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246730153
Brief Description
CAP FILM 15NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246730153.pdf
Availability of BFC246730153
QUANTITY
BFC246730153 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246730153
Internal Part NumberEIS-BFC246730153
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246730153
Related LinksBFC246, BFC246730153 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246730153 Details Description
Related parts for BFC246730153
ENCODER OPT 2ROW 16POS 2" CONN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 6MSPS 32-TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES 33 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 8W 0.5% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
24 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf