Vishay/BCcomponents BFC246841473
BFC246841473 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246841473
Brief Description
CAP FILM 47NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246841473.pdf
Availability of BFC246841473
QUANTITY
BFC246841473 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246841473
Internal Part NumberEIS-BFC246841473
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246841473
Related LinksBFC246, BFC246841473 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246841473 Details Description
Related parts for BFC246841473
FIXED IND 250UH 1.84A 160 MOHM datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 6-CHAN 20-HTSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 8POS PCB TIN datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf