Vishay/BCcomponents BFC246925334
BFC246925334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246925334
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC246925334.pdf
Availability of BFC246925334
QUANTITY
BFC246925334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246925334
Internal Part NumberEIS-BFC246925334
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT469
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246925334
Related LinksBFC246, BFC246925334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246925334 Details Description
Related parts for BFC246925334
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14SO datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8LINE 16-SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 15MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 7.2KV 2 X 200A MOTOR START datasheet.pdf