Vishay/BCcomponents BFC247934224
BFC247934224 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247934224
Brief Description
CAP FILM 220NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC247934224.pdf
Availability of BFC247934224
QUANTITY
BFC247934224 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247934224
Internal Part NumberEIS-BFC247934224
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP479
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247934224
Related LinksBFC247, BFC247934224 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247934224 Details Description
Related parts for BFC247934224
CAP CER 0.56UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4 GHZ datasheet.pdf
CONN ADAPTER 9P-9P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf