Taiyo Yuden BK1608TS431-T
BK1608TS431-T picture photo
Mfg. Part Number
BK1608TS431-T
Brief Description
FERRITE BEAD 430 OHM 0603
Datasheet Download
BK1608TS431-T.pdf
Availability of BK1608TS431-T
QUANTITY
BK1608TS431-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK1608TS431-T
Internal Part NumberEIS-BK1608TS431-T
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency430 Ohm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)273 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK1608TS431-T
Related LinksBK1608, BK1608TS431-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK1608TS431-T Details Description
Related parts for BK1608TS431-T
JUMPER-H1506TR/A3049B/X 2" datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
BOX ABS/PC GRAY 13.78"L X 9.84"W datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
RES 511 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 9C datasheet.pdf