ITT Cannon, LLC BKAD1-125-40005
BKAD1-125-40005 picture photo
Mfg. Part Number
BKAD1-125-40005
Brief Description
RP BKAD1 RECPT
Datasheet Download
BKAD1-125-40005.pdf
Availability of BKAD1-125-40005
QUANTITY
BKAD1-125-40005 Order Process
Ship out your order
Specifications of BKAD1-125-40005
Internal Part NumberEIS-BKAD1-125-40005
FamilyBackplane Connectors - ARINC
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKAD1-125-40005
Related LinksBKAD1-1, BKAD1-125-40005 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
BKAD1-125-40005 Details Description
Related parts for BKAD1-125-40005
TERM BLOCK HDR 36POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL PC PINS DPS8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Automotive, Backlight 20-TQFN (4x4) datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SHORT LINK INSUL PRE-ASSY 3POLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A PMDS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 147 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 19.8K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf