NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G38S-25,112
BLF6G38S-25,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G38S-25,112
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
IC WIMAX 3.8GHZ SOT608B
Datasheet Download
BLF6G38S-25,112.pdf
Availability of BLF6G38S-25,112
QUANTITY
BLF6G38S-25,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G38S-25,112
Internal Part NumberEIS-BLF6G38S-25,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginRF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingBulk
Transistor TypeLDMOS
Frequency3.4GHz ~ 3.6GHz
Gain15dB
Voltage - Test28V
Current Rating8.2A
Noise Figure-
Current - Test225mA
Power - Output4.5W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-608B
Supplier Device PackageCDFM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G38S-25,112
BLF6G38S-25,112 Details Description
Related parts for BLF6G38S-25,112
CONN SPADE SPRING 14-16 AWG #6 datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING 12-10AWG #8 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC GYROSCOPE YAW RATE 32CBGA datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 80V SMD datasheet.pdf