Murata Electronics North America BLM31PG500SN1L(50R)
BLM31PG500SN1L(50R) picture photo
Mfg. Part Number
BLM31PG500SN1L(50R)
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
BLM31PG500SN1L(50R).pdf
Availability of BLM31PG500SN1L(50R)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLM31PG500SN1L(50R) Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM31PG500SN1L(50R)
Internal Part NumberEIS-BLM31PG500SN1L(50R)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship BLM31PG500SN1L(50R) today.
SeriesBLM31PG500S
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1206
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM31PG500SN1L(50R)
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksBLM31PG50, BLM31PG500SN1L(50R) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM31PG500SN1L(50R) Details Description
Related parts for BLM31PG500SN1L(50R)
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 48QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
1.5MINICTDRAWER22PREC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 37C P 12" RBW FLOAT NI datasheet.pdf