Rohm Semiconductor BR25L040FVT-WE2
BR25L040FVT-WE2 picture photo
Mfg. Part Number
BR25L040FVT-WE2
Brief Description
IC EEPROM 4KBIT 5MHZ 8TSSOP-B
Datasheet Download
BR25L040FVT-WE2.pdf
Availability of BR25L040FVT-WE2
QUANTITY
BR25L040FVT-WE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BR25L040FVT-WE2
Internal Part NumberEIS-BR25L040FVT-WE2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEEPROM Memory Solutions
Standard Package3,000
Memory TypeEEPROM
Memory Size4K (512 x 8)
Speed5MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BR25L040FVT-WE2
Related LinksBR25L04, BR25L040FVT-WE2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BR25L040FVT-WE2 Details Description
Related parts for BR25L040FVT-WE2
IC MPU M683XX 16MHZ 144LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 376VWM 776VC DO15 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SSD 8GB 2.5" SATA datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO213AB datasheet.pdf
6170 APPLIANCE INLET 10A 70C datasheet.pdf
RES 562K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf