Rohm Semiconductor BU46K472G-TL
BU46K472G-TL picture photo
Mfg. Part Number
BU46K472G-TL
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC DETECTOR VOLT 4.72V SSOP
Datasheet Download
BU46K472G-TL.pdf
Availability of BU46K472G-TL
QUANTITY
BU46K472G-TL Order Process
Ship out your order
Specifications of BU46K472G-TL
Internal Part NumberEIS-BU46K472G-TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVoltage Detector
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout120 ms Minimum
Voltage - Threshold4.7V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package3-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BU46K472G-TL
Related LinksBU46K4, BU46K472G-TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BU46K472G-TL Details Description
Related parts for BU46K472G-TL
IDC CABLE-ASR10G/ AE10G / ASR10G datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A AXIAL datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
VARISTOR 247V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.8V 0.6A SYNC SOT23 datasheet.pdf
POT 25K OHM 1/2W PLASTIC LOG datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.3V datasheet.pdf