Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C100P-HE3-18
BZD27C100P-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C100P-HE3-18
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 800MW SMF DO219AB
Datasheet Download
BZD27C100P-HE3-18.pdf
Availability of BZD27C100P-HE3-18
QUANTITY
BZD27C100P-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C100P-HE3-18
Internal Part NumberEIS-BZD27C100P-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)100V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)200 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 82V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-219AB
Supplier Device PackageDO-219AB (SMF)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C100P-HE3-18
Related LinksBZD27C10, BZD27C100P-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C100P-HE3-18 Details Description
Related parts for BZD27C100P-HE3-18
FAN BLOWER 40X9.3MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 22POS 2.54MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 750 OHM 5% 50W datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24650 datasheet.pdf
TIMER DGTL 4DIGIT DISPLAY 8PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 4.07K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf