Diodes Incorporated BZX84C2V4TS-7-F
BZX84C2V4TS-7-F picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C2V4TS-7-F
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 2.4V SOT363
Datasheet Download
BZX84C2V4TS-7-F.pdf
Availability of BZX84C2V4TS-7-F
QUANTITY
BZX84C2V4TS-7-F Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C2V4TS-7-F
Internal Part NumberEIS-BZX84C2V4TS-7-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PCN Design/SpecificationGreen Encapsulate Change 09/July/2007
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration3 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.4V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSOT-363
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84C2V4TS-7-F
Related LinksBZX84C2, BZX84C2V4TS-7-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
BZX84C2V4TS-7-F Details Description
Related parts for BZX84C2V4TS-7-F
FIXED IND 18UH 1.6A 100 MOHM SMD datasheet.pdf