TDK Corporation C0603C0G1E3R5C030BG
C0603C0G1E3R5C030BG picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E3R5C030BG
Brief Description
CAP CER 3.5PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E3R5C030BG.pdf
Availability of C0603C0G1E3R5C030BG
QUANTITY
C0603C0G1E3R5C030BG Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E3R5C030BG
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E3R5C030BG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E3R5C030BG
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E3R5C030BG Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E3R5C030BG Details Description
Related parts for C0603C0G1E3R5C030BG
IC CPLD 64MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3600PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES 511K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT CRIMP datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 100W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
GUARD, ELT STRIPPER-CRIMPER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf