TDK Corporation C0603C0G1E4R9C030BG
C0603C0G1E4R9C030BG picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E4R9C030BG
Brief Description
CAP CER 4.9PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E4R9C030BG.pdf
Availability of C0603C0G1E4R9C030BG
QUANTITY
C0603C0G1E4R9C030BG Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E4R9C030BG
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E4R9C030BG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E4R9C030BG
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E4R9C030BG Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E4R9C030BG Details Description
Related parts for C0603C0G1E4R9C030BG
MULTIPLEXER 8CH 3STATE 16SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR26S/AE26M/HSR26S datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM 3A PCB datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5546 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C COTS Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf