KEMET C1206C223M3RACTU
C1206C223M3RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C223M3RACTU
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
C1206C223M3RACTU.pdf
Availability of C1206C223M3RACTU
QUANTITY
C1206C223M3RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C223M3RACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C223M3RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C223M3RACTU
Related LinksC1206C22, C1206C223M3RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C223M3RACTU Details Description
Related parts for C1206C223M3RACTU
CONN FRAME KIT 32POS 0.3MM 5V datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN CABLE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 450A 800V TO-220AC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 464 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
A-CODE, DOUBLE ENDED (PLUG/SOCKE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf