Omron Automation & Safety C200H-OD219
C200H-OD219 picture photo
Mfg. Part Number
C200H-OD219
Manufacturer
Product Category
Controllers - PLC Modules
Brief Description
OUTPUT MODULE 64 SOLID STATE
Datasheet Download
C200H-OD219.pdf
Availability of C200H-OD219
QUANTITY
C200H-OD219 Order Process
Ship out your order
Specifications of C200H-OD219
Internal Part NumberEIS-C200H-OD219
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - PLC Modules
SeriesC200H
TypeOutput Module
For Use With/Related ProductsC200H Series
Number of Inputs and Type-
Number of Outputs and Type64 - Solid State
Voltage - Supply-
Mounting TypeBackplane
Termination StyleD-Sub
Features-
Operating Temperature0°C ~ 55°C
Ingress ProtectionIP30 (Case)
ApprovalsCE, CSA, Lloyd, NK, UL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C200H-OD219
Related LinksC200H, C200H-OD219 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
C200H-OD219 Details Description
Related parts for C200H-OD219
SSD 3.5" IDEP 4GB datasheet.pdf
Connector Receptacle 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 2.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247 datasheet.pdf
CONN SOCKET 200POS DDR2 SO DIMM datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LM3433SQ-14A datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf