TDK Corporation C3216X6S1A336M160AC
C3216X6S1A336M160AC picture photo
Mfg. Part Number
C3216X6S1A336M160AC
Brief Description
CAP CER 33UF 10V X6S 1206
Datasheet Download
C3216X6S1A336M160AC.pdf
Availability of C3216X6S1A336M160AC
QUANTITY
C3216X6S1A336M160AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X6S1A336M160AC
Internal Part NumberEIS-C3216X6S1A336M160AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X6S1A336M160AC
Related LinksC3216X6S1, C3216X6S1A336M160AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X6S1A336M160AC Details Description
Related parts for C3216X6S1A336M160AC
DIODE GEN PURP 1.2KV 8A DPAK datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
RECT BRIDGE .5A 400V TO-269AA datasheet.pdf
CONN SPRING 16POS DUAL .255 SMD datasheet.pdf
IC FLOATING POINT DSP 352-FC/CSP datasheet.pdf
IC 12BIT 2.7V HS ADC 8SON datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf