TDK Corporation C3216X7R2J682K115AM
C3216X7R2J682K115AM picture photo
Mfg. Part Number
C3216X7R2J682K115AM
Brief Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206
Datasheet Download
C3216X7R2J682K115AM.pdf
Availability of C3216X7R2J682K115AM
QUANTITY
C3216X7R2J682K115AM Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X7R2J682K115AM
Internal Part NumberEIS-C3216X7R2J682K115AM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Soft Termination Capacitor Family
C Series Open Mode Capacitor
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
C Series Open Mode Design MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesOpen Mode, Soft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X7R2J682K115AM
Related LinksC3216X7R2, C3216X7R2J682K115AM Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X7R2J682K115AM Details Description
Related parts for C3216X7R2J682K115AM
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A3048A/X 3" datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 620 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TXRX CWDM SFP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 10S ADJ, 110VA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf