TDK Corporation C3225JB1A226M250AA
C3225JB1A226M250AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225JB1A226M250AA
Brief Description
CAP CER 22UF 10V JB 1210
Datasheet Download
C3225JB1A226M250AA.pdf
Availability of C3225JB1A226M250AA
QUANTITY
C3225JB1A226M250AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225JB1A226M250AA
Internal Part NumberEIS-C3225JB1A226M250AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225JB1A226M250AA
Related LinksC3225JB1A, C3225JB1A226M250AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225JB1A226M250AA Details Description
Related parts for C3225JB1A226M250AA
IC REG LDO 4V 80MA SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VIDEO CROSSPOINT SWIT 128TQFP datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 15 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IO NICU CF V0 datasheet.pdf
CABLE HANDYLINK MALE,RA-MALE,RA datasheet.pdf
CABLE 20POS datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.4V SNT-4A datasheet.pdf