KEMET C322C103K2R5CA
C322C103K2R5CA picture photo
Mfg. Part Number
C322C103K2R5CA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
C322C103K2R5CA.pdf
Availability of C322C103K2R5CA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C322C103K2R5CA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C103K2R5CA
Internal Part NumberEIS-C322C103K2R5CA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberCA Ending Number 27/Jan/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)