Bel Fuse Inc. C48-06R8-2P7-102
C48-06R8-2P7-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-06R8-2P7-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 2C 2#20 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-06R8-2P7-102.pdf
Availability of C48-06R8-2P7-102
QUANTITY
C48-06R8-2P7-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-06R8-2P7-102
Internal Part NumberEIS-C48-06R8-2P7-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-06R8-2P7-102
Related LinksC48-06R8, C48-06R8-2P7-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-06R8-2P7-102 Details Description
Related parts for C48-06R8-2P7-102
TVS DIODE 40.2VWM 84VC DO15 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 37.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 3POS datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 48V datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf