Bel Fuse Inc. C48-10R20-16P6-106
C48-10R20-16P6-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20-16P6-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R20-16P6-106.pdf
Availability of C48-10R20-16P6-106
QUANTITY
C48-10R20-16P6-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20-16P6-106
Internal Part NumberEIS-C48-10R20-16P6-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20-16P6-106
Related LinksC48-10R20, C48-10R20-16P6-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20-16P6-106 Details Description
Related parts for C48-10R20-16P6-106
CONN HOUSING 10POS .100 DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LI-ION/LI-POLY CTRLR 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 15NS 32QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf