Bel Fuse Inc. C48-16R20-16P10-402
C48-16R20-16P10-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R20-16P10-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 16C 16#16 P BY PLUG WC
Datasheet Download
C48-16R20-16P10-402.pdf
Availability of C48-16R20-16P10-402
QUANTITY
C48-16R20-16P10-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R20-16P10-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R20-16P10-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R20-16P10-402
Related LinksC48-16R20, C48-16R20-16P10-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R20-16P10-402 Details Description
Related parts for C48-16R20-16P10-402
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 7.2A TO220FP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
ICL 25 OHM 20% 2.5A 11.51MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 20.48K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf