KEMET C901U200JVSDAAWL20
C901U200JVSDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C901U200JVSDAAWL20
Brief Description
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U200JVSDAAWL20.pdf
Availability of C901U200JVSDAAWL20
QUANTITY
C901U200JVSDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U200JVSDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C901U200JVSDAAWL20
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U200JVSDAAWL20
Related LinksC901U200J, C901U200JVSDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C901U200JVSDAAWL20 Details Description
Related parts for C901U200JVSDAAWL20
IC ACCELER 35G DUAL-AXIS 8CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 280MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CLOSE-OPEN datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 2KVDC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 3.81MM R/A BK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC CTRLR SMPS TRANSIENT TO-236AB datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf