KEMET C917U240JYNDAAWL20
C917U240JYNDAAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C917U240JYNDAAWL20
Brief Description
CAP CER 24PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C917U240JYNDAAWL20.pdf
Availability of C917U240JYNDAAWL20
QUANTITY
C917U240JYNDAAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U240JYNDAAWL20
Internal Part NumberEIS-C917U240JYNDAAWL20
PackagingBulk
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U240JYNDAAWL20
Related LinksC917U240J, C917U240JYNDAAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C917U240JYNDAAWL20 Details Description
Related parts for C917U240JYNDAAWL20
RES ARRAY 3 RES 5.6K OHM 6SIP datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A3048V/H1506TR 4" datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
RES SMD 16.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ22 PG21 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 8SIP datasheet.pdf