KEMET C927U222MYWDBAWL20
C927U222MYWDBAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C927U222MYWDBAWL20
Brief Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
C927U222MYWDBAWL20.pdf
Availability of C927U222MYWDBAWL20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C927U222MYWDBAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C927U222MYWDBAWL20
Internal Part NumberEIS-C927U222MYWDBAWL20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C927U222MYWDBAWL20
Related LinksC927U222M, C927U222MYWDBAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C927U222MYWDBAWL20 Details Description
Related parts for C927U222MYWDBAWL20
JUMPER-H1505TR/A2015V/X 3" datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 5% 500V 1812 datasheet.pdf
LABEL POLY WHITE 17.8X9.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1708 datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44PLCC datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 17POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 500MA AXIAL datasheet.pdf
26500 41C 41#20 P TH PLUG WC datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.15W EMT6 datasheet.pdf