Epson CA-301 10.2450M-H
CA-301 10.2450M-H picture photo
Mfg. Part Number
CA-301 10.2450M-H
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.2450MHz 30ppm 32pF 60 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CA-301 10.2450M-H.pdf
Availability of CA-301 10.2450M-H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CA-301 10.2450M-H Order Process
Ship out your order
Specifications of CA-301 10.2450M-H
Internal Part NumberEIS-CA-301 10.2450M-H
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCA-301
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency10.245MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.122" Dia x 0.350" L (3.10mm x 8.90mm)
Height0.350" (8.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA-301 10.2450M-H
Related LinksCA-301 1, CA-301 10.2450M-H Datasheet, Epson Distributor
CA-301 10.2450M-H Details Description
Related parts for CA-301 10.2450M-H
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .1W 20MM datasheet.pdf
CABLE TWINAX MINISAS/28AWG 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 16.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 14 POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 1W DO204AL datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf