ITT Cannon, LLC CA121003-6
CA121003-6 picture photo
Mfg. Part Number
CA121003-6
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
18 CAB 18 CAP SKT CHAIN
Datasheet Download
CA121003-6.pdf
Availability of CA121003-6
QUANTITY
CA121003-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA121003-6
Internal Part NumberEIS-CA121003-6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
SeriesMIL-DTL-5015, CA
Accessory TypeCap (Cover), Protective
For Use With/Related ProductsMIL-DTL-5015 Receptacle Style 0, 1, 2, 7 and 9
Shell Size - Insert18
MaterialAluminum Alloy
FeaturesMetal Chain
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA121003-6
Related LinksCA121, CA121003-6 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA121003-6 Details Description
Related parts for CA121003-6
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
RELAY SSR ZC 1.2A 600VAC 8SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 6DFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf