ITT Cannon, LLC CA3100E24-28PB05-06
CA3100E24-28PB05-06 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E24-28PB05-06
Brief Description
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E24-28PB05-06.pdf
Availability of CA3100E24-28PB05-06
QUANTITY
CA3100E24-28PB05-06 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E24-28PB05-06
Internal Part NumberEIS-CA3100E24-28PB05-06
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E24-28PB05-06
Related LinksCA3100E24, CA3100E24-28PB05-06 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E24-28PB05-06 Details Description
Related parts for CA3100E24-28PB05-06
LED 3MM LOW CURR RED datasheet.pdf
SSD 16GB SCSI datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC MUX ANLG FAULT COTS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4A SOT23-3 datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf