ITT Cannon, LLC CA3100F22-20PBF80
CA3100F22-20PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100F22-20PBF80
Brief Description
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100F22-20PBF80.pdf
Availability of CA3100F22-20PBF80
QUANTITY
CA3100F22-20PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100F22-20PBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100F22-20PBF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions9
Shell Size - Insert22-20
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100F22-20PBF80
Related LinksCA3100F2, CA3100F22-20PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100F22-20PBF80 Details Description
Related parts for CA3100F22-20PBF80
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP datasheet.pdf
WRENCH SET OPEN END 6MM-19MM datasheet.pdf
TVS DIODE 31.6VWM 56.4VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf