ITT Cannon, LLC CA3100R10SL-4SF80
CA3100R10SL-4SF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100R10SL-4SF80
Brief Description
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100R10SL-4SF80.pdf
Availability of CA3100R10SL-4SF80
QUANTITY
CA3100R10SL-4SF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100R10SL-4SF80
Internal Part NumberEIS-CA3100R10SL-4SF80
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions2
Shell Size - Insert10SL-4
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100R10SL-4SF80
Related LinksCA3100R1, CA3100R10SL-4SF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100R10SL-4SF80 Details Description
Related parts for CA3100R10SL-4SF80
FIXED IND 15UH 200MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT OD 2.6V SC-82AB datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER STCKD 34POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 360K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V JB 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 61MA 45 OHM TH datasheet.pdf