Vishay/Vitramon VJ0402D3R3DXAAP
VJ0402D3R3DXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3DXAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3DXAAP.pdf
Availability of VJ0402D3R3DXAAP
QUANTITY
VJ0402D3R3DXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3DXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3DXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3DXAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3DXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3DXAAP Details Description
Related parts for VJ0402D3R3DXAAP
IC REG BUCK 1.5V 0.5A SYNC 10SON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 256FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TXRX RS-485 14TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOUNTING ADAPTER TH14 SERIES datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 30MA SOD80 datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 133MHZ 54BGA datasheet.pdf