ITT Cannon, LLC CA3102E20-22SWBF80F0
CA3102E20-22SWBF80F0 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E20-22SWBF80F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG BOX MNT RCPT 6POS
Datasheet Download
CA3102E20-22SWBF80F0.pdf
Availability of CA3102E20-22SWBF80F0
QUANTITY
CA3102E20-22SWBF80F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E20-22SWBF80F0
Internal Part NumberEIS-CA3102E20-22SWBF80F0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size8 (3), 16 (3)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E20-22SWBF80F0
Related LinksCA3102E20-, CA3102E20-22SWBF80F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E20-22SWBF80F0 Details Description
Related parts for CA3102E20-22SWBF80F0
DSUB CABLE - CMP09G/AE09G/CFP09G datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL BLK BACK MNT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
FAN 60X15MM 12VDC 9.7CFM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 200 OHM 50W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
SW MINI SPST-NO HNG LEVER 250V datasheet.pdf