Vishay/Dale TNPW08052K21BEEA
TNPW08052K21BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08052K21BEEA
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08052K21BEEA.pdf
Availability of TNPW08052K21BEEA
QUANTITY
TNPW08052K21BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08052K21BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08052K21BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08052K21BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08052K21BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08052K21BEEA Details Description
Related parts for TNPW08052K21BEEA
IC RESET N-CH OD 3.4V 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 20A 600V datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
RES 105.85 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 5.6 OHM datasheet.pdf