ITT Cannon, LLC CA3102E32-5PXBF80
CA3102E32-5PXBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E32-5PXBF80
Brief Description
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E32-5PXBF80.pdf
Availability of CA3102E32-5PXBF80
QUANTITY
CA3102E32-5PXBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E32-5PXBF80
Internal Part NumberEIS-CA3102E32-5PXBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions2
Shell Size - Insert32-5
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationX
Contact Finish Thickness-
Current Rating245A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E32-5PXBF80
Related LinksCA3102E3, CA3102E32-5PXBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E32-5PXBF80 Details Description
Related parts for CA3102E32-5PXBF80
RES 20K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE PTC 0.75A 30V FST-TRIP SMD datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD 20 OHM 25% SMD datasheet.pdf
LAMP INCAND T1.5 GLASS WEDGE 6V datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CHIP LIN 32-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT POLY 50UF 25V AXIAL datasheet.pdf