ITT Cannon, LLC CA3106E20-22PY
CA3106E20-22PY picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E20-22PY
Brief Description
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E20-22PY.pdf
Availability of CA3106E20-22PY
QUANTITY
CA3106E20-22PY Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E20-22PY
Internal Part NumberEIS-CA3106E20-22PY
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationY
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E20-22PY
Related LinksCA3106E, CA3106E20-22PY Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E20-22PY Details Description
Related parts for CA3106E20-22PY
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
INDICATOR 24V 22MM FLUSH WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 450MA 240 MOHM datasheet.pdf
CONN MALE 120POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A MFP12SJ datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
MODEM 1XRTT CDMA 5V SPRINT datasheet.pdf