Bourns Inc. CAY16-222J4LF
CAY16-222J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-222J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-222J4LF.pdf
Availability of CAY16-222J4LF
QUANTITY
CAY16-222J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-222J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-222J4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-222J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-222J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-222J4LF Details Description
Related parts for CAY16-222J4LF
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 220 OHM 0606 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 1800.0UH SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K BYTE-PROG 32-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A X2-DFN060 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TV 6C 6#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
600 mA/1000 mA, 2.5 MHz Buck-Boost DC-to-DC Converter IC datasheet.pdf