Bourns Inc. CAY16-3301F4LF
CAY16-3301F4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-3301F4LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-3301F4LF.pdf
Availability of CAY16-3301F4LF
QUANTITY
CAY16-3301F4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-3301F4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-3301F4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY16
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-3301F4LF
Related LinksCAY16-3, CAY16-3301F4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-3301F4LF Details Description
Related parts for CAY16-3301F4LF
RES ARRAY 5 RES 2K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC HOUSEKEEPING 3.3/5/12V 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 250V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
DIA 3MM 2MM PW PNP NC datasheet.pdf
OEC BRS1934SCD, PCB CON, FEM, 11 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 2" BK datasheet.pdf