Eaton (formerly Cooper Bussmann) CB20220907LT1
CB20220907LT1 picture photo
Mfg. Part Number
CB20220907LT1
Brief Description
CONN BARRIER STRIP 9CIRC .375
Datasheet Download
CB20220907LT1.pdf
Availability of CB20220907LT1
QUANTITY
CB20220907LT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB20220907LT1
Internal Part NumberEIS-CB20220907LT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits9
Number of Wire Entries9
Pitch0.375" (9.53mm)
Number of Rows1
Current Rating30A
Voltage Rating300V
Barrier Type3 Wall (Tri)
FeaturesPositions Stamped
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB20220907LT1
Related LinksCB2022, CB20220907LT1 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CB20220907LT1 Details Description
Related parts for CB20220907LT1
FUSE PTC RESET 6V 1.50A 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 152MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
DETECTOR RTD TF 1K OHM +/-0.06% datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 20000UF 25V SCREW datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC RED datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484FCBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 40POS SMD datasheet.pdf